Po-Pia: 8:00 – 17:00
0

Žiadne produkty v košíku.

5 rád, ktoré vám pomôžu získať prácu na stavbe alebo vo výškach

Máte záujem o prácu na stavbe alebo vo výškach a hľadáte spôsoby, ako takúto kariéru odštartovať? Hľadať si vytúženú pracovnú ponuku nemusí stačiť a šanci na úspech pri výbere nového zamestnania treba trochu pomôcť. 

Najlepšie je už vopred popracovať na svojich schopnostiach a pripraviť sa tak, aby ste mali do novej práce doslova otvorené dvere.

Založenie živnosti

Prácu na stavbe je možné vykonávať rôznymi formami, často na trvalý pracovný pomer, no snáď ešte častejšie na živnosť. Ak budete prechádzať pracovné ponuky, určite natrafíte na mnohé, pri ktorých je vyžadované to, aby ste sa stali živnostníkom. Je preto vhodné, ak si živnosť založíte už vopred, čím budete môcť flexibilnejšie reagovať na prípadné ponuky a chopiť sa práce napríklad už v priebehu pár dní.

Zároveň sa oplatí zistiť, čo všetko pre vás znamená stať sa živnostníkom a na základe toho aj lepšie odhadnúť, koľko by ste si za prácu mali účtovať.

Absolvujte školenia a získajte certifikáty

Hoci ste možno ani nezačali hľadať konkrétne ponuky, zrejme viete, ktoré zo stavebných činností by ste chceli vykonávať. Plánujete obsluhovať vysokozdvižný vozík, stavať lešenia alebo sa chcete zamerať na výškové práce? Okrem povinného vzdelania v tomto smere a preukázania odbornej spôsobilosti absolvujte aj kurzy, ktoré sú nad rámec a s hľadaním práce určite nebudete mať problém. Navyše, každá takáto skúsenosť vás posúva vpred.

Učte sa cudzí jazyk

V prípade, že poškuľujete po práci na stavbe v zahraničí, je veľmi praktické, ak sa naučíte aspoň základy daného cudzieho jazyka. Práca na stavbe v Nemecku, Švédsku alebo kdekoľvek inde v Európe tak pre vás bude omnoho jednoduchšia. Hoci cudzí jazyk možno naplno nevyužijete priamo na stavbe pri práci, tak pri vybavovaní rôznych záležitostí a napokon aj pri výbere nového zamestnania vám veľmi pomôže. Možností je samozrejme viac, ak sa vám napríklad nechce tráviť dlhé hodiny v jazykovej škole, vyskúšať môžete aj rôzne online jazykové kurzy.

Hľadajte si ponuky online

Prácu na stavbách a lešení doma či v zahraničí si môžete ľahko nájsť aj online, a to aj na slovenských pracovných portáloch. Porozhliadnite sa však aj po ďalších možnostiach, ako sú napríklad sociálne siete. Na Facebooku nájdete rôzne skupiny zamerané práve na pracovné inzeráty pre všetkých, ktorí hľadajú prácu na stavbe. Nezabudnite si pripraviť životopis a dôkladne si všímať, aké sú ponúkané podmienky. Budete potrebovať živnosť? Aká je ponúkaná odmena? Ako to bude s ubytovaním či dopravou? Otázok je v súvislosti s hľadaním tohto typu práce dosť a šťastie v tomto smere praje pripraveným.

Využite odborné služby

Pri hľadaní práce na stavbe v zahraničí alebo doma sa nemusíte spoliehať iba sami na seba. K dispozícii sú vám aj služby Lešenie SK, vďaka ktorým si ľahko nájdete prácu na stavbe v Nemecku, vo Švédsku, ale aj na Slovensku. Okrem zaujímavého ohodnotenia môžete počítať aj s férovými podmienkami, profesionálnym zaškolením, a tiež kompletným pracovným výstrojom, aby ste boli v bezpečí a pohodlí.

Share This Article
prenájom lešenia
Previous post
Potrebujete prenájom lešenia? Spoľahnite sa na nás
Next post
Potrebujete živnosť pre prácu na stavbe?
Potrebujete živnosť pre prácu na stavbe?

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

sk_SKSlovak