Po-Pia: 8:00 – 17:00
0

Žiadne produkty v košíku.

Rámové, trubkové alebo priestorové lešenie?

Výber správneho typu lešenia závisí od konkrétnej realizácie. Pre niektoré stavby je vhodnejšie použiť rámové, pre iné priestorové, či trubkové lešenie. V tomto článku si prejdeme základné vlastnosti nami ponúkaných lešení na prenájom, ich výhody ale aj nevýhody.

Rámové lešenie

Rámové lešenie pozostáva z kovových rámov, ktoré sa montujú dohromady. Má veľmi jednoduchý dizajn, vďaka čomu je možné ho rýchlo namontovať aj demontovať. Je vhodné na širokú škálu stavebných projektov.

Toto riešenie je jedno z najpoužívanejších na Slovensku, vďaka svojej flexibilite, kedy je možné postavať lešenie do rôznych tvarov a pre rôzne veľké budovy. Výhodou je aj veľmi jednoduchá montáž, kde nie je potrebné špecializované náradie.

Lešenie ostáva pritom stabilné a bezpečné pre každého, kto sa na neho postaví.

Jeho nevýhoda je vo veľkosti, lebo kvôli svojmu dizajnu zaberá viac miesta ako iné typy lešenia. Určitým limitujúcim faktorom je aj výška do ktorej je bezpečné rámové lešenie stavať, preto nie je vhodné pre veľmi vysoké budovy.

Trubkové lešenie

Trubkové lešenie používa oceľové trubky a spojovacie prvky na vytvorenie stabilnej konštrukcie. Vďaka svojej robustnosti sa hodí na veľké a dlhotrvajúce projekty a pri výstavbe výškových budov. Ľahko sa prispôsobuje rôznym tvarom budov a je preto vhodným riešením aj pre atypické stavby.

Toto lešenie je mierna na ústupe, napriek tomu je v niektorých situáciách nenahraditeľné.

V dobe odľahčovania materiálov sa skutočne môže trubkové lešenie javiť ako ťažké a neflexibilné, ale práve hrúbka materiálu, z ktorého je vyrobené, poskytuje pracovníkom na stavbe mimoriadnu istotu a bezpečnosť. Menšou nevýhodou je aj fakt, že trúbkové lešenie vyžaduje dlhší čas na montáž a zároveň je k tomu potrebné aj náradie.

Priestorové lešenie

Tento typ sa nazýva aj modulové lešenie. Poskytuje jedinečnú flexibilitu pri stavbe, preto je možné rozširovať lešenie do všetkých smerov.
Lešenie sa využíva predovšetkým v priemysle a najmä v členitom teréne ( kotolne, strojovne ), kde vďaka svojej flexibilite nebránia bezpečnej práci zamestnancov alebo stavebných pracovníkov.

Prenájom tohto typu lešenia môže byť nákladnejšie kvôli montáži v ťažšie dostupných alebo špecifických priestoroch.

Ak neviete, aký druh lešenia by bol ideálny na prenájom pre váš stavebný projekt, obráťte sa na nás. K dispozícii máme viac ako 90 000 m² lešenia na prenájom a 13 ročné skúsenosti.

Share This Article
prenájom lešenia v Bratislave v kostole
Previous post
Lešenie a jeho typy pre rôzne projekty
sk_SKSlovak