Po-Pia: 8:00 – 17:00
0

Žiadne produkty v košíku.

Od čoho závisí cena za prenájom lešenia?

Prenájom lešenia je bežnou praxou v stavebnom priemysle a môže mať významný vplyv na celkové náklady a efektivitu stavebného projektu. Cena za prenájom lešenia nie je pevná a môže sa líšiť v závislosti od viacerých faktorov. Tu je pohľad na niektoré z hlavných faktorov, ktoré ovplyvňujú cenu za prenájom lešenia.

 

Veľkosť projektu

Aj tu platí, že čim rozsiahlejší je stavebný projekt, tým budú náklady na prenájom vyššie. Pri väčšej metráži ale môžete ušetriť vo forme zľavy z celkovej objednávky, pretože aj pre prenajímateľa lešenia je veľký projekt lukratívna zákazka.

Dĺžka prenájmu

Je rozdiel, či si chcete požičať lešenie na pár dní, alebo staviate rozsiahly bytový komplex, ktorý sa bude realizovať celé mesiace. Prenájom lešenia na dlhšiu dobu môže priniesť výhodnejšie ceny v porovnaní s krátkodobým prenájmom po prepočítaní na deň prenájmu.

Typ lešenia

Existuje mnoho typov lešenia, od tradičných rúrových konštrukcií po moderné modulárne systémy. Každý typ má svoje vlastné výhody ale aj obmedzenia, čo môže ovplyvniť cenu. Moderné modulárne systémy sú často rýchlejšie na inštaláciu a demontáž, čo môže znižovať celkové náklady. Tradičné riešenia sú často najdostupnejšie a u lešenárov aj najčastejšie dostupné, preto bývajú zväčša lacnejšie.

Montáž a demontáž

Náklady na inštaláciu a demontáž lešenia môžu zahrňovať prácu pracovníkov, ktorí sú odborne zruční. Komplikované alebo rýchlejšie inštalácie môžu ovplyvniť náklady.

Prepravné náklady

Niektoré firmy si účtujú aj prepravné a logistické poplatky za presun lešenia na miesto stavby. Zväčša ide o taxu na základe kilometrov medzi skladom lešenia a miestom výstavby – ráta sa cesta tam aj späť. Pri niektorých dlhotrvajúcejších zákazkách sa prepravné náklady znižujú. Pri väčšom lešení je často potrebné, aby sa auto „otočilo“ po ďalšie diely, resp. je na miesto výstavby poslané ďalšie auto, ktoré priváža potrebný konštrukčný materiál.

Ak ide o špeciálne typy lešenia s atypickým rozmerom alebo tvarom ( napr. pri chladiarenských vežiach jadrových elektrární ), môže to mať vplyv na cenu, keďže ide o niečo neštandardné, kde je potrebné použiť špeciálne komponenty a zabezpečovacie systémy.

Cenu nadol môže tlačiť napr. lokálna konkurencia. Ak v mieste výstavby fungujú viaceré spoločnosti prenajímajúce lešenie, cena bude pravdepodobne nižšia. Ak v okolí stavby funguje len 1 spoločnosť s lešením, je možné, že využíva svoje monopolné postavenie v okolí a ceny sú vyššie. Preto je vhodné si dať spraviť cenovú ponuku aj zo vzdialenejších miest, kde síce môžu byť náklady na dopravu vyššie, ale celková cena môže byť nižšia ako u lokálneho prenajímateľa lešenia.

Ak potrebujete lešenie aj na vašu stavbu, neváhajte sa na nás obrátiť. V krátkom časovom horizonte vám vypracujeme cenovú ponuku a poradíme najlepšie riešenia pre stavbu. Naše skúsenosti ocenili už klienti zo Škandinávie, či Nemecka, takže aj pre vás môžeme predstavovať vhodného partnera pre váš biznis.

Share This Article
prenájom pódia na koncert
Previous post
Organizujete koncert? Prenajmite si pódium
Next post
Najčastejšie otázky o výškových prácach
Najcastejsie otazky o leseni a vyskovych pracach

Leave A Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

sk_SKSlovak